tel. alarmowy: 724 190 040

nsti@nsti.pl

TECHNOLOGIE NSTI

NSTI jest zawsze o krok przed innym dlatego, aby umożliwić naszym Klientom błyskawiczny przesył danych oraz niezakłóconą komunikację, dajemy im możliwość korzystania z najnowszych osiągnąć technologicznych w dziedzinie teleinformatyki.

Światłowody

Sieci światłowodowe
które dzięki możliwości wykorzystania bardzo szerokiego pasma są szczególnie użyteczne w transmisji danych i telekomunikacji. Tu „transporterem” nie jest prąd elektryczna a wiązka światła, takie rozwiązanie pozwala przenosić dane szybciej
i na większe odległości, bez konieczności wzmacniania sygnału.

Łączność satelitarna

Łączność satelitarna,
ta kosmiczna technologia, niedostępna przed laty dla komercyjnych odbiorców, wykorzystywana była głównie przez wojsko. Dziś pozwala na niezawodną i szybką transmisję danych w zasadzie bez ograniczeń przestrzennych, również w powszechnym użytku. Jak wiadomo sygnał przekazywany przez satelity może być wysyłany daleko w głąb Kosmosu, my wykorzystujemy tę technologie aby umożliwić naszym klientom transport informacji w innym „Wszechświecie” – w Internecie.

gsm i lte

GSM i LTE,
to systemy, które zrewolucjonizowały rynek telekomunikacyjny. Dzięki tej technologii możliwa jest komunikacja głosowa i przesył danych przy pomocy telefonów komórkowych. Dzięki tym systemom zyskaliśmy niemal nieograniczoną możliwość wymiany informacji w wymiarze globalnym.

internet symetryczny

Łączność radiowa
Łączność radiowa, Guglielmo Marconiego, syn pewnego włoskiego kupca uznawany jest za wynalazcę radia, bowiem już w roku 1895 udało mu się przesłać sygnał radiowy na odległość jednego kilometra. Dziś ta sama technologia z powodzeniem wykorzystywana jest między innymi w teleinformatyce.

kable

Infrastruktura kablowa,
są to standardowe, najbardziej powszechne formy przesyłu informacji. Wraz z rozwojem technologii sieci transportujące informacje za pomocą kabli miedzianych łączone są z technologią światłowodową. Możliwość korzystania z istniejącej infrastruktury, ale też jej rozbudowa i unowocześnianie, daje nam nieograniczoną możliwość dostarczania usług telekomunikacyjnych wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie.